Miglės Grigutytės keramikos darbų paroda ,,Einantys"

Autorius: Miglė Grigutytė 🔗
Parodos data: 2023-09-28 - 2023-10-21
Vieta: UMI galerija (Užupio g. 2A)
„Einantys“ yra šiek tiek ironiškas parodos pavadinimas, jis labiau apie norinčius eiti išeiti, bet negalinčius. Tai paroda apie žmones, vietas ir laiką, kurio negaliu paleisti, apie buvimą įstrigus praeityje. Parodoje eksponuojami darbai - dideli gyvūnai su daugybe kojų, kurios, regis, turėtų juos vesti pirmyn. Tačiau jie lieka nejudrūs, nelanksčios molinės kojytės negali jų niekur nunešti.

Jie nebeatspindi objektyvios praeities, yra tik jos šešėliai. Šie gyvūnai tarytum praeitis, kurios nebeprisimeni. Kvapai, garsai, skoniai, vaizdai išnyko, bet tu vis dar įsikibusi į tą neaiškaus pavidalo daugiakojį gyvūną.

„Bebrinukės“ - medinės kojos, naudojamos darbuose, yra bebrų apgraužtos lazdos. Prie mano sodybos yra prūdas, kuriame gyvena bebrai. Jie per žiemą pastato savo namą pas kaimynus pavėsinėje. Pavasarį ir vasarą kaimynai ardo bebrų gūžtą ir atkovoja savo erdvę. Žiemą bebrai vėl pasistato namą. Tai nuolat kartojasi. Man patinka šitos istorijos cikliškumas. kaip ir mano gyvūnai, įstrigę amžinoje „kažkada“ būsenoje negali iš jos išeiti taip ir šios istorijos dalyviai įstrigę amžinoje kovoje dėl teritorijos.

Kartu man svarbus "bebrinukių" objektiškumas, istorija, likusi ant jų, irgi kalba apie praeitį - bebrų dantų žymės - kaip randai, įsirėžę odoje.

Tarp meno ir funkcijos: ilgą laiką jaučiausi esanti vidinėje kovoje tarp to kuriu meną ar funkcinį daiktą. Šioje parodoje jaučiuosi susitaikiusi su abiem poliais. Nors į „Einančius“ žiūriu kaip į meno objektus, man netrukdo jų galima funkcija. Naudojami „Einantys“ tampa tarsi namų gyvūnais ir taip išjuda iš savo „kažkada“ būsenos, kurdami naują dabartį.

Parodos „Einantys“ aridarymo renginys vyks rugsėjo 28 d. 18 val. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje (Užupio g. 2A).

Paroda eksponuojama iki spalio 21 d.
Galerijos darbo laikas II-VI, 12:00-18:00.