Martyno Gedimino tapybos paroda „Myliuosi su gyvenimu, ir man gerai...“

Autorius: Martynas Gediminas
Parodos data: 2023-09-01 - 2023-09-23
Vieta: UMI galerija (Užupio g. 2A)
Rudenį pasitikime Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje! Čia rugsėjo 1 d. 18 val. tapytojas Martynas Gediminas pristatys solo parodą „Myliuosi su gyvenimu, ir man gerai...“, kurią sudaro kolekcija iš dviejų ciklų. Parodoje eksponuojami paveikslai – tarytum išplėšti dienoraščio puslapiai – vienodo formato, tačiau kaupiantys skirtingas ir labai asmeniškas kasdienes patirtis, abstrakčiais laiko įtrūkiais apgaubiančias drobės paviršius.

„Du kambariai tarsi svarstyklės balansuoja tarp skirtingų kūrėjo laiko tėkmių, suplaukiančių į vieną tašką, visumą, kurią vadiname dabartimi. Čia kaupiasi menininko emocinė įkrova, kylanti iš konkrečių vietų, patyrimų, sutiktų žmonių, bičiulių. Kiekvienas paveikslas koduoja tam tikrą laiko atkarpą, kuri dėka kūrybos Martynui Gediminui tampa atsvara nuožmiam ir reikliam pasauliui. Parodos pavadinimu autorius tarsi kiek koketuoja su žiūrovu, kiek provokuoja, bet vis dėlto jis labiau konstatuoja būties malonumą ir iš to gimstančias pamatines žmogiškąsias jausenas ir lūkesčius: laisvė, šviesa, taika, vyriškumas, laikas, erdvė, svetimumas, turtas, karjera, įsipareigojimai, prasmė, bendrumas, ryšiai, meilė sau, kitam,
meilė aplinkai ir dėkingumas gyvenimui už tai, kad esi čia, dabartyje.

Nenugludinti, kartais šaižūs, šiurkštūs Martyno Gedimino paveikslai būdrauja, kaip jaukas vilioja žiūrovą geisti to užčiuopiamo, fizinio, taktiliško santykio su materija, su pačiu kūriniu. Tokia žiūrėjimo vara išduoda juslinės konkretybės ilgesį kaip vieną šiuolaikybės charakteristikų, paskendusių šiame vis greitėjančiame ir nestabilias tikrovės būsenas postuluojančiame pasaulyje.“ - menotyrininkė Evelina Januškaitė.

Paroda galerijoje eksponuojama iki rugsėjo 23 d., kviečiame apsilankyti!
Galerijos darbo laikas - II-VI, 12:00-18:00