Aušros Kleizaitės piešinių paroda ‚Žirnis the Pea & his own Kingdom‘ – atidaryta

Autorius: Aušra Kleizaitė
Parodos data: 2022-05-19 - 2022-05-28

Tiesiog iš meilės ir visos širdies. Žirniui!

Gegužės 19 d. Užupio meno inkubatorius šurmuliavo pačiomis geriausiomis emocijomis, o svečių veidai nušvito šypsenomis. Čia, galerijoje „Galera“, buvo atidaryta menininkės, UMI rezidentės, Aušros Kleizaitės žaisminga piešinių paroda ‚Žirnis the Pea & his own Kingdom‘.

Aušra Kleizaitė – šiuolaikinio vizualiojo meno kūrėja, žinoma dėl savo ekspresyvių darbų ant popieriaus ir konceptualios tekstilės. Kleizaitės kūryba atspindi jos susidomėjimą žmogiškąja būtimi ir įvairiais gyvenimo aspektais: dvasia ir socialine sąveika. Turėdama grafikės ir tekstilininkės išsilavinimą, ji kuria daugiasluoksnius piešinius, kuriuose tyrinėja gamtą, kultūrą, santykius, emocijas ir kasdienybę. Kūrybiniame procese Kleizaitė išlieka atvira ieškojimams ir naudoja paprastas medžiagas – popierių, anglį ir minkštą pastelę – sudėtingoms istorijoms papasakoti. Jos darbai apima visą žmogiškosios egzistencijos spektrą.

Parodoje „Žirnis the Pea & his own Kingdom“ taip pat sąveikauja individo būties ir taikaus buvimo kartu su kita rūšimi temos. Kaip pati autorė teigia, paroda įprasmina „Santarvę, ramybę, džiaugsmą, kurį jaučiame. Jį mums dovanoja bendravimas su gyvūnais.“. Galerijoje „Galera“ iki gegužės 28 d. eksponuojamoje parodoje galima išvysti karantino metu sukauptą A. Kleizaitės piešinių bei specialiais porceliano dažais dekoruotų lėkščių kolekciją, kuriose vaizduojamas autorės kompanionas – šuo Žirnis. Pati autorė pasakoja, jog parodos idėja gimė bendradarbiaujant su kolegomis iš grupės Drawing Box. „Sutarėme, kad formate A5 fiksuojame tą patį objektą 30 dienų, tada atrenkame šešis darbus ir eksponuojame parodose. Man net nekilo abejonių ką piešti.“ – teigia menininkė. Visus parodoje eksponuojamus A. Kleizaitės darbų originalus taip pat galima įsigyti iki gegužės 28 d.

Parodos herojaus, menininkės keturkojo draugo Žirnio, nuotaikinga karalystė nepaliks abejingų, o ypač tų, kurie kada nors gyvenime turėjo šunį. Juk dažniausiai patys geriausi, įdomiausių įžvalgų suteikiantys dalykai yra visai šalia mūsų.

Iki susitikimo!