Prieinamumo meniu
Užupio meno inkubatorius

Vilnelės Open Studios – „Kultūros naktis 2025“ UMI

2025-05-18
Vilnelės Open Studios – „Kultūros naktis 2025“ UMI

„Kultūros naktis 2025“ metu kviečiame susipažinti su Vilnelės pakrantėje įsikūrusiais UMI rezidentų kūrybos užkulisiais!

Birželio 13 d. 18–22 val. atvirų durų metu Jus pasitiks UMI rezidentai:

  • Keramikė Eglė Valentinavičienė kvies lankytojus prisiliesti prie keramikos pasaulio. Eglės keramika – nuoga: kokia išorėje, tokia ir viduje, be jokio makiažo ar paslapčių. Lipdydama menininkė paleidžia kontrolę iš savo rankų ir leidžia atsitiktinumui sudėlioti būsimą šukės dekorą. Sluoksniuoja skirtingus molius, o iš gautos masės lipdo. Galutinių paviršiaus raštų ir tekstūros neįmanoma pamatyti nenuskobus viršutinio molio sluoksnio. Pamačius, kokie raštai nugulę paviršiuje ir kokius piešinius šįkart dovanoja atsitiktinumai, būna lyg kiekvieną kartą laimėta loterija, lyg apdovanojimas.

  • Dizainerė Gretė Labanauskaitė dalinsis savo kuriamais dizaino sprendimais – nuo idėjos iki jos įgyvendinimo. Lankytojai turės progą iš arčiau susipažinti su mada kitaip – per lytėjimą, kvapus ir garsus. Gretė kuria kuria drabužių kolekcijas, parodas, instaliacijas, pateikdama juos nevizualiai. Kūrėja savo darbais siekia asmenims su regos negalia suteikti galimybę lygiavertiškai pažinti madą, o regintiesiems padėti iš naujo atrasti juslių teikiamą vertę bei jų turtingumą.

  • Mykolė Ganusauskaitė mini tapybos ekspozicijoje „Ką aš paišau, kai nepaišau. Savo peizažų arba menininko hobiai“ sukurs netikėtą piešinių – akvarelių kabinetą. Tapybos darbai kvies lankytojus susipažinti su Paryžiuje kurtais abstrakčiais, fantastiniais peizažais: nuogus modelius ir tėvų mini pekinės seriją „Milė miega“. Mykolė tapyboje gilinasi į vaizdinio erdvę ir ją sudarančią struktūrą. Į regimą peizažą ji žiūri tarsi į sceną su dekoracijomis.

Viso „Kultūros naktis 2025“ renginio metu UMI galerija (Užupio g. 2A) taip pat bus atvira, lankytojai galės susipažinti VDA baigiamųjų darbų paroda „Dėmė“, autorė – Tekstilės meno ir dizaino katedros magistro studentė Milda Paukštė.

Visi festivalio „Kultūros naktis 2025“ renginiai yra nemokami – Vilniaus mieste vyks apie 100 nemokamų meno, kultūros ir kūrybos renginių. Tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Iki susitikimo šalia Vilnelės!