Užupio Meno Inkubatoriuje - Pietų Korėjos Vystymo instituto delegacijos vizitas

2023-10-20
Užupio Meno Inkubatoriuje - Pietų Korėjos Vystymo instituto delegacijos vizitas

Spalio 16 d. Užupio Meno Inkubatoriuje svečiavosi ekspertų delegacija iš Pietų Korėjos Vystymo instituto KDI - Korea Development Institute ir Korėjos kūrybinio turinio agentūros KOCCA. Delegacijos apsilankymas  pirmasis Pietų Korėjos ekspertų vizitas pagal 2023-2024 m. žinių mainų iniciatyvą „ArtTech“ ekosistemos vystymas kultūros ir kūrybinėse industrijose Lietuvoje“. Šio projekto tikslas - pristatyti ArtTech plėtros metodus, kurie gali būti pritaikyti Lietuvoje - šalyje, kuri pripažinta pasauline lydere kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) turinio kūrimo, augimo ir eksporto srityje. Šis bendradarbiavimo projektas vykdomas bendromis Kultūros ministerijos ir Korėjos vystymo instituto pastangomis.

Vizito metu Užupio Meno Inkubatoriaus vadovė Sandra Bernytė delegacijai pristatė inkubatoriaus veiklos modulį, tarptautines kolaboracijas, kūrybinės bendruomenės svarbą, rezidentų pasiekimus,  kultūros ir kūrybos eksporto potencialą.

Susitikime sukaupta patirtimi taip pat dalijosi ir UMI rezidentai. VIVISTOP Užupis - VIVITA Lithuania direktorė Ieva Matulionytė atkreipė dėmesį į labai sėkmingą VIVISTOP tarptautinę plėtrą ir darbą su Azijos rinkomis bei pristatė svečiams VIVISTOP viziją - padėti vaikams užaugti autonomiškais ateities kūrėjais. VIVITA įsikūrusi septyniose pasaulio šalyse, o būtent Užupyje esanti VIVITOS šaka ypatinga tuo, jog nuolat apjungia meną su technologijomis. Inovatyvus startuolis Primevise ir jo vadovas Elvinas Predkelis susitikimo metu pasidalino žiniomis apie EEG (elektroencefalografijos) sensorių pritaikymą buityje ir mene.

Inkubatoriuje su delegacija taip pat susitiko Gabija Vanagė, projekto „Design Wings“ vadovė. Susitikime G. Vanagė pristatė projekto pagalba sprendžiamas problemas KKI sferoje, „Design Wings“ veikimo pricipą ir eigą, suteikiamą naudą kūrybinių industrijų ir verslo atstovams. Su KKI plėtra glaudžiai susijusį projektą – platformą „Circuloop“, padedančią vystyti žiedinio dizaino produktus ir paslaugas. Šio projekto veiklą, jame taikomą metodiką ir teikiamą naudą pristatė šio projekto partneris Jonas Liugaila.

Už susitikimo akimirkų užfiksavimą dėkojame JUJU fotografija.