Unikali tarptautinė paroda įsikūrė Užupio Meno Inkubatoriaus Kalno erdvėse

2023-09-06

Rugsėjo 2 d. vyko italų menininko Mattia Cuttini xerox art darbų parodos "Waiting For Back&Forth" atidarymas bei kūrybinės dirbtuvės. Ekspozicijoje vyrauja unikali sintezė - klasikinis menas, novatoriški sprendimai ir šiuolaikinės technologijos susilieja į įspūdingą meninę kelionę.

Parodos lankytojai ir patys turėjo galimybę įsitraukti į skaitmeninė ir analoginę meninę patirtį - dirbtuvėse buvo kuriami atspaudai naudojant daiktus arba kitus atspaudus pasitelkiant kopijavimo aparatą.

Mattia Cuttini - italų menininkas, kurio kūryba apima grafinį dizainą, "blockchain" technologijas, muziką ir performanso meną. Nuo 2018 m. jis yra kriptomeno srities pradininkas, o jo indėlis sulaukė pasaulinio pripažinimo ir pagarbos.

Šioje parodoje eksponuojami jo Xerox Art darbai - tai XX a. septintajame dešimtmetyje atsiradusi meno forma, apimanti spausdintų darbų kūrimą naudojant objektus ar kitus darbus, naudojant fotokopijavimo aparatą. Ši meninė forma žymėjo Cuttini veiklos pradžią pirmaisiais naujojo tūkstantmečio metais, o vėliau natūraliai evoliucionavo į NFT sritį jo nuolatinėse meninėse paieškose tarp analoginės ir skaitmeninės kūrybos.

Parodą galite aplankyti UMI Kalno erdvėse (Krivių g. 12) iki rugsėjo 14 d.

Dėkojame Užupio kultūros ir inovacijų ministerijai už bendradarbiavimą!