UMI rezidentų fotografų paroda - Niujorke

2024-01-15

Džiaugiamės mūsų rezidentų pasiekimais!

Sausio 11 d., Niujorko centrinio parko pašonėje įsikūrusiame Ukrainian Institute of America, UMI rezidentai Artūras Morozovas, Tadas Kazakevičius bei jų kolega, fotomenininkas Antanas Sutkus atidarė svarbią ir jautrią fotografijų parodą "Not All of Them. Portrais of War Refugees”.

Renginio metu Artūras Morozovas, kartu su pokalbio moderatoriumi Andrew Horodysky diskutavo apie Ukrainos karą šiandien ir patirtį su fotografijų pagrindiniais herojais - vaikais. A. Morozovas teigia, kad tokius pokalbius ir tokios tematikos parodas ypač svarbu inicijuoti visuomenėje, kurią skaldo dezinformacija ir priešiškumas: ,,Regiu šių pokalbių svarbą ir džiaugiuosi matydamas tiek žmonių skaitančių Ukrainos karo pabėgėlių istorijas, matančius mūsų nufotografuotus jų veidus."

Parodą Niujorke ir šį renginį pristato Amerikos ukrainiečių institutas kartu su Lietuvos generaliniu konsulatu Niujorke, Lietuvos kultūros institutu, Antano Sutkaus fotografijos archyvu ir Lietuvos ne pelno siekiančia organizacija "Stiprūs kartu".

Paroda vėliau bus eksponuojama Vašingtone.