Nauji kūrėjai prisijungė prie UMI rezidentų bendruomenės

2023-11-10

2023 m. rugsėjo mėnesį Užupio Meno Inkubatorius organizavo konkursą kūrybinei rezdiencijai Vilnelės erdvėse (Užupio g. 2A). Sulaukus daugiau nei 60 paraiškų, trijose Vilnelės studijose įsikūrė nauji menininkai: tarpdisciplininio meno atstovė Sophie Durand, aktorė, performansų kūrėja ir atlikėja Kristina Švenčionytė bei tarpdisciplininių menininkų Agnė Stirnė ir Oskaras Stirna duetas SPACES SPACES SPACES. Prie UMI Kalno bendruomenės prisijungė Adomas Bulavas, UAB „Solutions of Innovations“ vadovas ir partneriai LEVEL 11 STUDIO bei mados dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Kviečiame artimiau susipažinti su šiais kūrejais!

Sophie Durand

Kūrybinį prieglobstį bohemiškoje Vilnelės pakrantėje įsikūrusioje studijoje rado menininkė iš tolimosios Australijos. Sophie - vizualiųjų menų kūrėja, kurios veikla yra susijusi su skulptūros ir performanso sankirta, kur menininkė nagrinėja atminimo reprezentacijas, fiziškai išsidėsčiusias laike. Jos kūrinių ištakos - anekdotai, archyvai ir atmintis, kurie yra tiesiogiai prieinami, surinkti arba pagrįsti jos pačios patirtimi ir stebėjimais. Visų darbų dėmesio centre - archyvų ir atminties aktyvinimas formai. Nors šios formos skiriasi, visus jos darbus galima priskirti prie atminties vaizdų. Rezidencijos metu menininkė tikisi atrasti naujas kūrimo trajektorijas, susijusias su vietos ekologija.

Kristina Švenčionytė

K. Švenčionytė kūryboje derina teatre įgytus įgūdžius ir vizualinę raišką, gilinasi į audiovizualinę kūrybą, akustinę teksto raišką, garso ir vaizdo dermę. Pagrindinės kūrėjos temos - savęs pažinimas per kitą, visuomenės ir individo santykis, susvetimėjimas, distancija, atsirandanti tarp sistemos ir žmogaus, tarp žmogaus ir asmens. Kūrėja kvestionuoja bendravimo (ne)galimybę, vienatvės minioje ir vienatvės vienatvėje temas.

SPACES SPACES SPACES

Tai - tarpdisciplininių menininkų Agnės Stirnos ir Oskaro Stirno duetas. Menininkų kūryba pasižymi skulptūrišku gamtos stichijų įgalinimu ir jų kombinavimu su mechaninėmis priemonėmis. Menininkų kūrinių konceptai dažnai iš pagrindų gilinasi į aplinkosaugos iššūkius ir socialinius paradoksus. A. Stirnė yra tarpdisciplininių erdvių dizainerė, botaninių skulptūrų kūrėja, O. Stirna kuria įvairias scenografijas, gamtą kaip bendrakūrėją įgalinančias instaliacijas.Studijoje šalia Vilnelės gims unikalūs scenografiniai projektai - rezidencijos Užupio meno inkubatoriuje metu duetas ketina studijoje įrengti instaliacinę, parodinę erdve, o per Moters, Meilės ir Motinos dienas rengti unikalias augalų pop-up parodas.

Solutions of Innovations

Solutions of Innovations - kūrėjai Adomas Bulavas bei partneriai LEVEL 11 STUDIO.

Savo veikloje šie kūrėjai jungia kūrybines idėjas ir inovacijas. Kartu su komanda yra sukūrę daugybę audiovizualinių projektų taikant tokias technologijas kaip papildyta realybė, virtuali realybė, 3D hologramos, AI, NFT, Metaverse virtualūs pasauliai. A. Bulavas - 3D projekcijų ant pastatų Lietuvoje ir Europoje pradininkas.

Rezidencijos Užupio Meno Inkubatoriuje metu kūrėjai dirbs ties tarptautiniais bei vietiniais projektais, susijusiais su audiovizualinėmis instaliacijomis, NFT bei vaizdo žaidimų kūrimu.

Agnė Kuzmickaitė

A. Kuzmickaitė - pripažinta mados kūrėja, rūbų dizainerė, savo kolekcijas nuolatos pristatanti tiek renginiuose Lietuvoje, tiek ir tarptautinėse mados savaitėse Paryžiuje, Berlyne, Kijeve bei Rygoje. Kolekcijose Agnė nagrinėja temas, kurias įkvepia kasdienis gyvenimas, ypač moterų, visuomenėje atliekančių daugybę skirtingų vaidmenų ir ieškančių geriausio būdo, kaip visas pareigas suderinti su savo norais.

Rezidencijos UMI metu Agnė Kuzmickaitė planuoja sukurti naują drabužių kolekciją, surengti renginį Lietuvoje bei pristatyti kolekciją Londono Mados savaitėje.