„Gdanskas Vilniuje 2024“ - UMI galerijoje atidaryta paroda „Erozija ir prasidėjimas“

2024-06-03

Gegužės 31 d., vykstant kasmetiniam kultūrinį dialogą ir miestų bendrystę puoselėjančiam festivaliui „Gdanskas Vilniuje 2024“ Užupio Meno Inkubatoriaus galerijos duris atvėrė jautri ir prasminga Gdansko menininkių Wiolos Ujazdowskos ir Agnieszkos Piaseckos paroda „Erozija ir prasidėjimas“.

Parodoje „Erozija ir prasidėjimas“ nagrinėjama įvairialypė netekties ir virsmo sąveika, Agnieszka Piasecka ir Wiola Ujazdowska savo darbuose subtiliai kalba apie gedulą, praeitį ir atgimimą. Kūriniai, atskleidžiantys autorių asmenines patirtis, taip pat atspindi platesnį realių ar įsivaizduojamų grėsmių poveikį visuomenei, pabrėždami žmogaus atsparumą krizių metu. Nors darbai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tamsūs, galiausiai jie simbolizuoja viltį, atgimimą ir neblėstančią žmogaus dvasios stiprybę pokyčių ir neaiškios ateities akivaizdoje. Parodos kuratorius Piotr Szymon Mańczak.

Padėkos žodį už miestų bendrystę puoselėjančios parodos įgyvendinimą tarė Gdansko miesto prezidentės pavaduotojas Piotr Borawski, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tadas Rimdžius bei UMI direktorė Sandra Bernytė. Kartu su UMI galerijos vadove Gretė Ona Tvarkūnaite eksponuojamus kūrinius pristatė parodos autorė Agnieszka Piasecka bei Gdański Archipelag Kultury direktorė Monika Dylewska-Libera.

Dėkojame Gdansko miesto delegacijos nariams: Gdansko miesto tarybos nariui, edukacijos komiteto pirmininkui Andrzej Kowalczys, Gdansko miesto tarybos nariui, edukacijos komiteto pirmininkui Maximilian Kieturakis, Gdansko miesto Kultūros skyriaus vedėjai Barbara Frydrych, Gdansko miesto Užsienio ryšių skyriaus vyr. specialistei Jolanta Murawska ir Vilniaus krašto mylėtojų draugijos pirmininkei Bożena Kisiel už apsilankymą parodos atidarymo renginyje, Vilniaus miesto savivaldybės kultūros skyriaus vyriausiai specialistei Renata Lisovska už projekto kuravimą.

Taip pat ačiū tariame UMI rezidentui, multiinstrumentalistui Saulius Petreikis už užburiančios atmosferos sukūrimą muzikos garsais.

Renginio organizatoriai ir rėmėjai - Vilniaus miesto savivaldybė ir Miasto Gdańsk.

Nuotraukų autorė JUJU Fotografija 📷