ArtVilnius’23 - UMI pristato aktyvią ekspozicinė erdvę

2023-10-05

Spalio 13-15 d. vyksiančioje ArtVilnius’23 Art Fair meno mugėje Užupio Meno Inkubatorius pristatys “Studiją” - unkalią aktyvią ekspozicinė erdvę, kurioje pristatomi inkubatoriaus rezidentų Danieliaus Rusio ir Julijos Skudutytės kūriniai pačiame darbo procese.

“Studija” tai aktyvi ekspozicinė erdvė, kurioje pristatomi Užupio meno inkubatoriaus rezidentų, Danieliaus Rusio ir Julijos Skudutytės, kūriniai darbo procese. Abu menininkai daugiausiai dirba tapybos srityje, jų kūryboje galima rasti įvarių buitinių objektų, virtuvės motyvų, paveikslai pertekę nereikalingų daiktų bei šiukšlių, kuriems menininkai suteikia naujus gyvenimus ir prasmę. Tiek Skudutytės, tiek Rusio darbo procesas pasižymi kruopščiu ir ilgu darbu medžiagoje, dažnai tapymu iš natūros su atsineštais daiktų motyvais. Julija perteikia motyvus akvarele, Danielius- dažniaiusiai akriline tapyba, jų technologinis profesionalumas yra mažai kam matoma, bet begalo didelė ir performatyvi darbo dalis, kurią menininkai norės parodyti ArtVilnius meno mugėje kartu su darbais. Menininkų studijos bus perkeltos į bendrą ekspozicinę erdvę, taip sukuriant darbo atmosferą ir vyksmą viso renginio metu. Lankytojai galės ne tik susipažinti su menininkais, jų kūryba, apžiūrėti tapybos darbus, bet ir stebėti tapymo procesą gyvai, menininkų susikurtoje laikinoje studijoje.

Julija Skudutytė- jaunosios kartos menininkė, baigusi bakalauro studijas 2017 metais ir magistro studijas 2020 metais Vilnius dailės Akademijoje, įvietinto meno katedroje. Nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje; rengia personalines parodas; dalyvauja rezidencijose: 2018 m. rugpjūtį "KintaiArts" Kintų meno rezidencijoje ir 2023 metų gegužę-birželį „Cité Internationale des Arts“ rezidencijoje Paryžiuje. 2020 metais menininkė įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. 2021 metais debiutavo kaip iliustratorė su Evelinos Daciūtės knyga „Duobė“. Nuo 2022 m. tapo Užupio meno inkubatoriaus rezidente kur toliau kuria ir dabar.
J. Skudutytė dirba kontrasto principu, jungia šiukšlių, daiktų perkrautus detalius motyvus su skaidria akvarelės technika. Ją labiausiai domina santykis tarp daiktų ir žmonių, ką laikome šiukšlėmis bei kiek galios suteikiame daiktams? Menininkė vis dažniau eksperimentuoja kitose raiškos priemonėse kaip intaliacija ir video, bet nepriklausomai nuo pasirinktos raiškos, visoje jos kūryboje dominuoja ironijos ir absurdo temos.

Danielius Rusys pradėjo kaip  savamokslis tapytojas ir jau dalyvaudavo parodose Klaipėdoje nuo 1992 metų, bet, apsigyvenęs Vilniuje, nuo 2008 studijavo Dailės akademijoje bakalauro studijų programoje, 2013 metais apsigynė monumentaliosios tapybos magistro laipsnį ir dabar yra  Užupio meno inkubatoriaus rezidentas, LDS narys, surengęs  personalinių parodų, dažnas grupinių parodų ir kartais plenerų dalyvis.   
Dabar šiai parodai ketina eksponuoti kasdienybės refleksijas ir ironijas,  perteiktas per atsitiktinių radinių ir kasdienės aplinkos  objektus, kurių dėka perteikia meditatyvę kasdienybę, ir tai yra viena iš jo meno raiškos paradigmų.