Dan Hermouet paroda „Pale blue dot“

Autorius: Dan Hermouet 🔗
Parodos data: 2024-08-09 - 2024-09-13
Vieta: UMI galerija (Užupio g. 2A)
Kuratorius: Deimantė Česokaitė
Rugpjūčio 9 d. - rugsėjo 13 d. Užupio Meno inkubatoriaus galerijos (Užupio g. 2A) duris atvers UMI rezidento, fotomenininko Dan Hermouet personalinė paroda „Pale blue dot“ („Blyškus mėlynas taškas“).

1990 m. kosminis zondas „Voyager 1“ nufotografavo Žemės planetą iš 6 mlrd. kilometrųatstumo, tai buvo toliausias taškas, iš kurio mūsų gimtoji planeta kada nors buvo fotografuota. Ši nuotrauka, pavadinimu „Blyškiai mėlynas taškas“ (angl. Pale Blue Dot), parodė, kad Žemės planetą, visas jos detales, viską, kas mums brangu, viską, ką galime ir ko negalime paaiškinti, įmanoma sumažinti iki vieno pikselio. Žemė galaktikoje tapo beveik nepastebima. Galaktikoje, kurios mastelis daug didesnis ir nesuprantamesnis nei Žemės.

Dano Hermouet paroda pavadinta pagal minimą nuotrauką, tačiau joje perteikiamas kitoks blyškiai mėlynų taškų įvaizdis. Šie nauji atvaizdai, kuriuose išdidinami nematomi pasauliai glūdintys mūsų realybėje, kuriami jungiant įvairias analogines spausdinimo technikas.

Blyškiai mėlyni Dano taškai tampa priešprieša 1990 m. užfiksuotai nuotraukai, jie atsiskleidžia, kaip vieno, iš vaizdinio pasirinkto taško išdidinta kompozicija virtusia žvaigždynu. Lėtas kūrybos procesas ir žaliavų sąveika, leidžia išryškinti tam tikras mėlynųtaškų savybes, tuo pat metu platesnius istorijos aspektus paslepiant abstrahuotose, bet atpažįstamose detalėse. Šiose galaktikose įbrėžimai, dulkės, medžiagų pėdsakai; kaip visatai susijungia ir reaguoja kartu, egzistuoja kaip planetos ir žvaigždės. Užuot sumažinusvieną pasaulį iki vieno pikselio, čia smulkmė yra išdidinama.

Paroda veiks iki rugsėjo 13 d., Užupio Meno Inkubatoriaus galerija dirba nuo antradienio iki sekmadienio 12-18 val.

Dan Hermouet (Nantas, Prancūzija) - Vilniuje gyvenantis vizualiųjų menų kūrėjas,reziduojantis Užupio meno inkubatoriuje. Menininko praktika tyrinėja ir nagrinėja rankomistaikomus istorinius analoginės fotografijos procesus skaitmeniniame amžiuje. Dabartinės rezidencijos metu Danas daugiausia dėmesio skiria ekologija grįstiems kūrybiniams procesams. 2021 m. jam buvo suteikta Lietuvos kultūros tarybos stipendiją, dėl kurios D. Hermouet susitelkė į pigmentų tyrimus; šio projekto rezultatai buvo toliau plėtojami kuriant naujus meno kūrinius ir dalijantis patirtimi vietinių kūrybinių dirbtuvių metu Panevėžyje ir Vilniuje. Danas yra surengęs parodų Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, paminėtina paroda „ego“ eksponuota Rothko muziejuje Daugpilyje, Latvijoje ir užsienyje. Danas yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys.

Šiais metais Danas dalyvauja Užupio Meno Inkubatoriaus rezidencijos programoje, kuriojedaugiausia dėmesio skiriama ekologija grįstiems kūrybiniams procesams. Šiuo metu, kartusu VU Botanikos sodu, kuria naują tvarumo projektą.

https://www.instagram.com/danhermouet

Šį projektą remia Užupio meno inkubatorius ir Alt Lab.

Užupio meno inkubatorius yra pirmasis ir vienas didžiausių meno inkubatorių Baltijos šalyse. Tai vieta, į kurią gali atvykti bendradarbiauti ir gyventi vizualiųjų menų kūrėjai irkūrybinių industrijų profesionalai. Alt lab - tai nedisciplininių tyrimų laboratorija, skirta meniniams-moksliniams tyrimams ir tarpdisciplininių projektų įgyvendinimui. Alt lab užpildo atotrūkį tarp padidėjusio sąmoningumo apie aplinkos pokyčius ir antropoceno, meninių praktikų, mokslinių eksperimentų ir kasdienių įpročių, susijusių su mūsų virtuve. Žmonės laboratorijoje dalijasi savo žiniomis, demistifikuoja mokslinius eksperimentus ir sudėtingus meninius mitus.