UMI sveikina naujus rezidentus

2024-11-05

Spalį baigėsi UMI skelbtas rezidencijų konkursas, kurio metu sulaukėme 58 paraiškų. Užupio Meno Inkubatoriaus Taryba išrinko šiuos kūrėjus, kurie prisijungia prie mūsų bendruomenės ir reziduos Vilnelės bei Kalno erdvėse.

Vilnelės erdvėse rezidenciją lapkričio - gruodžio mėnesiais pradeda:

Eglė Valentinavičienė, keramikė, kūryboje daug eksperimentuojanti su įvairiomis materijomis ir išraiškos formomis. Molio medžiagos raišką menininkės darbuose papildo fotografija, senieji jos procesai, piešimas ir rašymas. Rezidencijos metu Eglė ne tik plėtos asmeninius kūrybinius projektus, bet ir rengs įvairias kūrybines edukacijas UMI ir Užupio bendruomenėms. Edukacijos apims meno terapijos užsiėmimus, keramikos meistriškumo pamokas, lipdymo užsiėmimus ir unikalias japoniško stiliaus raku redukcinio degimo dirbtuves (R)edukacija

Ieva Baltrėnaitė-Markevičė kartu su kolege Severija Žukauskyte. Ieva - menininkė, dizainerė, tyrėja, Vilniaus dailės akademijoje baigusi tekstilės meno ir dizaino bakalauro, magistro bei doktorantūros studijas. Rezidencijos UMI metu Ieva planuoja toliau gilintis į doktorantūros studijų metu tirtą 1940-1970 m. Lietuvos moterų drabužių temą.

Sverija Žukauskyte - tarpdisciplininė menininkė, kūryboje jungianti mokslo ir tekstilės meno sritis. Rezidencijos laikotarpiu Severija susitelks į bendruomenę įtraukiančias veiklas - tekstilės meno instaliacijas viešosiose erdvėse, skatinančias socialinį sąveikavimą, reflektuojančias Vilniaus kultūrinį identitetą ir pabrėžiančias svarbius socialinius ar politinius klausimus. 

Elena Laurinavičiūtė - tarpdisciplininė menininkė, kurios kūryboje vyrauja keramikos ir performanso meno sintezė - molio fiziškumo ir garso neapčiuopiamumo sąveika. Jos kūrybinė praktika sutelkta į eksperimentinių aerofoninių keramikinių garso objektų kūrimą, išgaunant dūzgiančius ir švilpiančius garsus, formuojančius erdvinių oro virpesių kraštovaizdį. Studijuodama Vilniaus dailės akademijoje kūrėja dalyvavo įvairioje projektinėje veikloje, keramikos simpoziumuose ir rezidencijose. Rezidencijos UMI metu Elena toliau plėtos ankstesnes kūrybines idėjas. Artimiausiu metu kūrėja ketina įgyvendinti projektą „Rūko sirenos“ – garso instaliaciją, kurią sudarys keraminės skulptūros, skleidžiančios garsus, primenančius signalizacijas ir oro pavojaus sirenas. Šiuo kūriniu autorė sieks atkreipti dėmesį į klimato kaitos padarinius ir oro taršos keliamas grėsmes.

Saulius Petreikis, kuris tęs rezidenciją UMI mentoriaus statusu. Kaip ilgametę kūrybinę patirtį turintis menininkas Saulius ne tik toliau plėtos savo projektus, bet ir patirtimi dalinsis su rezidentų bendruomene per kūrybines dirbtuves, individualią mentorystę ir bendrų projektų vykdymą.

Sveikiname naujus bendruomenės narius bei linkime sėkmės kūryboje!

Kalno erdvėse lapkričio mėnesį rezidenciją pradeda:

Mantvydas Vladas Vilys („MVV Craft“), tarpdisciplininis kūrėjas, kurio veikla jungia tradicijas su inovacijomis, kur etniniai motyvai ir senieji amatai susijungia su šiuolaikinėmis technologijomis bei dizainais. Savo dirbtuvėse Mantvydas kuria eksperimentinius prototipus, kurie tampa unikaliomis instaliacijomis, skulptūromis, baldais ar scenografijomis. Reziduodamas UMI Mantvydas vystys interjero ir baldų dizaino liniją, mokomąsias lavinamasias priemones bei didelio mąsto instaliacijas, sujungiančias tradicinius lietuviškus šiaudinius sodus su šiuolaikiniu funkcionalumu.


Tuo pačiu UMI erdvėse rezidenciją baigia, tačiau mūsų bendruomenės dalimi ir rezidentais be sienų tampa:

Miglė Grigutytė, kuri rezidencijos metu sėkmingai vykdė kūrybinę veiklą: UMI galerijoje atidarė personalinę parodą „Einantys“, dalyvavo tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’24” grupinėjė UMI galerijos ekspozicijoje bei aktyviai įsitraukė į mūsų bendruomenines veiklas.

Julija Skudutytė, kuri reziduodama UMI įvykdė daugybę sėkmingų kūrybinių projektų: dalyvavo UMI galerijos ekspozicijoje tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius’23”, kur pelnė geriausios jaunosios menininkės premiją, surengė daugybę personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, vieną jų, „Šiukšlių dienoraščiai” atidarė UMI galerijoje. Pastaraisiais metais taip pat dalyvavo kūrybinių mainų programoje tarp Vilniaus ir Diuseldorfo bei papuošė UMI Vilnelės pastato fasadą freska.

Aušra Kleizaitė, rezidencijos metu savo kūrybą sėkmingai pristačiusi UMI galerijoje vykusioje personalinėje parodoje „Žirnis the Pea & his own Kingdom”, UMI rezidentų ir Užupio bendruomenę būrusi į įvairius kūrybinius, edukacinius užsiėmimus bei aktyviai įsitraukusi į kitas bendruomenines veiklas.

Old Rabbit Design studijos komanda, kurie rezidencijos laikotarpiu vykdė daug didelio masto dizaino projektų, tokių kaip vizualinio identiteto projektui „4 procentai” kūrimas bei 2022 m. tapo laureatais pakuotės dizaino kategorijoje nacionaliniame konkurse „Geras dizainas”.

Tikimės, kad jie ir toliau seks ir įsitrauks į mūsų veiklas bei dalinsis savo kūryba su mūsų bendruomene, o mes kviesime UMI Alumni į projektus ir bendradarbiavimą.